Zwycięstwo z drużyną narodową Korei Południowej rezultatem cztery do jednego - niesamowite spotkanie narodowej reprezentacji Brazylii!

Zwycięstwo z drużyną narodową Korei Południowej rezultatem cztery do jednego - niesamowite spotkanie narodowej reprezentacji Brazylii!

Porażka Korei Południowej w 1/8 finału mistrzostw świata - brazylijska kadra narodowa zbyt silna!

Bez cienia wątpliwości obecnie trwające mistrzostwa świata są wyjątkowe pod wieloma względami. Końca dobiegły zmagania grupowe, więc nadeszła pora na to, co piłkarscy sympatycy najbardziej uwielbiają. Chodzi oczywiście o pucharową drabinkę, gdzie przegrana może Cię wyeliminować z mundialu a także marzeń o zwyciężeniu mistrzowskiego tytułu. W niedzielny wieczór polska kadra narodowa poniosła porażkę z narodową drużyną Francji wyniki 1:3 i została wyeliminowana z mundialu. To nie oznacza jednak końca emocji dla piłkarskich kibiców w Polsce, ponieważ turniej wciąż trwa. Z całą pewnością trzeba obserwować grę drużyny Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się dużo lepiej. Spotkanie 1/8 finału z zespołem narodowym Korei Południowej, gdzie gracze drużyny Brazylii postanowili urządzić sobie festiwal strzelecki w pierwszej części było tego bardzo dobrym dowodem. Bramka numer 1 dla zespołu Brazylii została strzelona już w 6. minucie, a autorem był Vinicius, który doskonale poradził sobie w szesnastce z graczami defensywnymi rywala.

Pierwsza połowa była prawdziwą tragedią dla drużyny narodowej Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza część skończyła się prowadzeniem reprezentacji Brazylii rezultatem cztery do zera. Kolejne bramki zdobywali Neymar, Richarlison a także Paqueta. Obecni na stadionie fani piłki nożnej mogli czuć satysfakcję, ponieważ mogli podziwiać istny popis brazylijskiej kadry narodowej. Tempo tego spotkania znacząco spadło w drugiej odsłonie. Zawodnicy Brazylii starali się budować następne akcje, jednakże gracze drużyny Korei Południowej bardzo dobrze się bronili. W końcówce meczu narodowa kadra Korei Południowej zdobyła bramkę honorową, która była ozdobą tego spotkania. Na strzał zza szesnastki zdecydował się zawodnik drużyny narodowej Korei Południowej, a bramkarz zespołu Brazylii nie miał szans na sprawną obronę. W ostatecznym rozrachunku to starcie zakończyło się wynikiem cztery do jednego dla zespołu Brazylii, która w następnej rundzie będzie się mierzyć z zespołem narodowym Chorwacji. Stawką tego starcia będzie awans do półfinału mundialu i pewność walki o medal.